Jdi na obsah Jdi na menu
 


Megarecenze Sony Ericsson K800i: zažít nudu, vadí!

David Polesný 10.7.2006

Mobilní telefon s možností videohovorů, digitální fotoaparát s rozlišením 3MPx, přehrávač hudby, kvalitní přehrávač videa, herní konzole, rádio s RDS, správce obrázků, kapesní internetový prohlížeč, čtečka RSS kanálů, ale také užitečný organizér. To vše je Sony Ericsson K800i. Podrobný test, více než 200 obrázků a 15 videí!

Úvod, design, obsah balení

Rychlé odkazy

 parametry telefonu v katalogu mobilů
 • videogalerie se všemi videi
 • foto
ogalerie se všemi obrázky
 •
nerozdělená recenze v textové verzi

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sony Ericsson K800i

Klíčové vlastnosti

 • velmi kvalitní 3Mpx fotoaparát a autofocusem a xenonovým bleskem
 • výborný QVGA displej
 • kvalitní přehrávač hudby a videa
 • rádio s RDS
 • RSS čtečka a internetový prohlížeč Netfront
 • možnost snadného blogování
 • e-mailový klient
 • nová „průchozí“ nabíječka

Hlavní nedostatky

 • překážející krytka fotoaparátu
 • mírná vůle krytky fotoaparátu
 • chybné řazení jmen s diakritikou na prvním písmenu v adresáři
 • chybí EDGE
 • horší výdrž akumulátoru
 • chybí funkce Světlo

Ferda mravenec bez šátku

Sony Ericsson K800i je bezesporu nejdůležitějším telefonem výrobce pro tento rok. Sice vedle něj přijdou na trh nové komunikátory P990i a M600i, přibudou i nové Walkmany, ale K800i je všestranným telefonem s výbornou výbavou, u kterého se čeká i velmi dobrá prodejnost. Navíc je prvním zástupcem nové řady kvalitních fotomobilů honosících se logem Cyber-shot a co hlavně, je nástupcem šlágru s označením K750i. Cyber-shot je označení fotoaparátů značky Sony a výrobce hodlá s tímto logem uvést celou řadu telefonů vhodných pro fotografování, podobně jako je řada hudebních telefonů se značkou Walkman.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
První Cyber-shot mobil

Model K750i jsme testovali před rokem a obdivovali jsme jeho výbavu, která byla velmi nadčasová. To se potvrdilo, telefon se stále dobře prodává a stále patří mezi velmi dobře vybavené telefony. Novinka však postoupila zas ještě o krok dál a pocity máme zhruba stejné jako loni. Špičkový fotoaparát, velmi kvalitní displej, velmi mnoho funkcí a moderní technický design předurčují tomuto telefonu podobně úspěšný rok, jako jeho předchůdcům. Skeptici opět možná začnou s tím, že se toho přeci zas tolik nezměnilo a kvůli lepšímu fotoaparátu si přece nebudou kupovat nový telefon, ale změn je mnohem víc.

Co se však nezměnilo je pojetí designu. Černá barva se stříbrnými doplňky vytváří moderní, technický design, který však ničím neprovokuje. K telefonu se tento styl přesně hodí a většině uživatelů se jistě zalíbí. Ale věřím, že zejména mezi ženami se nesetká s takovým zalíbením.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
S telefonem se příjeně manipuluje

Rozměry nám oproti předchůdci citelně povyrostly. Máme tu krabičku velkou 105 × 47 × 22 mm, loni měřila jen 100 × 46 × 21 mm. Také hmotnost narostla, a to z 99 g na 115 g. Sony Ericsson K800i má tedy blíže k parametrům chytrých telefonů. Osobně považuji rozměry za hraničící, kdy si ještě nebudu stěžovat na velikost telefonu. Je sice o trošku větší než předchůdce a konkurence, ale do kapsy se ještě pohodlně vejde a hmotnost se dá vzhledem k výbavě tolerovat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Srovnání velikosti s platební kartou...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
...a s Nokií N70

Šetřete na paměťovou kartu

Telefon nám do redakce dorazil v prodejním balení. V krabici jsme našli následující:

 • mobilní telefon s akumulátorem
 • nabíječku
 • sluchátka kombinovaná s handsfree
 • USB datový kabel
 • kožené poutko na zápěstí
 • CD se softwarem
 • návod

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kožené poutko a sluchátka najdete v krabici spolu s telefonem

Jak jste si určitě všimli, paměťová karta v balení chybí. Výrobce to odůvodňuje tím, že je v telefonu dostatek paměti k využívání všech funkcí a paměťovou kartu si každý uživatel může dokoupit sám podle toho, jaká velikost mu bude vyhovovat. A můžeme jen souhlasit. 70 MB paměťového prostoru pro běžné použití bohatě stačí, kdo chce poslouchat hudbu, přehrávat videa nebo fotit stovky obrázků, ten si dokoupí kartu s potřebnou velikostí. V zájmu zachování nižší ceny by stejně výrobce k telefonu přibalil jen nějakou menší kartu, která by pak ležela v šuplíku.

Karty M2 (Memory Stick Micro) s kapacitou do 1 GB už jsou běžně k dostání, jen jsou trochu dražší. My jsme pro test koupili kartu s kapacitou 256 MB za 780 Kč. Kartu s kapacitou 1 GB lze sehnat do 1500 Kč. Vyšší kapacity se zatím neprodávají, výrobce libuje uvedení karty s kapacitou 2 GB do konce roku.

Klepněte pro větší obrázek 
Malinkou kartu M2 si musíte dokoupit (vlevo na fotce je adaptér do standardní velikosti karty Memory Stick)

Zastavme se ještě u nabíječky. Ta je nová, zakulacená a vybavená nový konektorem. Nelekejte se, univerzální konektor Fast Port zůstal zachován, ale nabíječka nabízí tento konektor v oboustranné podobě. K telefonu tak můžete mít připojena sluchátka nebo reproduktory a zároveň jej nabíjet. To doposud nebylo možné.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nová nabíječka má průchozí konektor

Druhá kapitola


Konstrukce, ovládací prvky, klávesnice

Vpravo vidíte, vlevo vidíte

Jak telefon vypadá a co na něm najdete ukážou nejlépe fotky. Přesto doplním pár slov. Za všimnutí stojí kovová mřížka reproduktoru, ze které kouká malé okénko přední kamery pro videohovory. Po stranách jsou malé úzké výstupky, což jsou nenápadná tlačítka. Ta se hodí pro ovládání telefonu při horizontálním držení, například při fotografování nebo hraní her – můžete zapojit i druhou ruku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Malé výstupky vedle sluchátka nejsou jen na ozdobu • Cyber-shot, abyste věděli...

Povrch telefonu je z matného plastu, takže na něm nejsou vidět otisky prstů. Výjimkou je krytka fotoaparátu a pochopitelně také krycí sklíčko displeje. To plochu displeje přesahuje a zakrývá šedý rámeček, který displej ještě opticky zvětšuje. Nahoře se v rámečku usadilo logo Sony Ericsson a dole o něco větší Cyber-shot. Na rámeček navazuje funkční část klávesnice v tmavě šedém odstínu. Numerická klávesnice je černá a od funkčních tlačítek ji dělí úzká mezera.

Černý plast telefonu oživuje stříbrná linka obíhající celý telefon. Po stranách opticky zvýrazní „lodičkový“ tvar telefonu – zadní hrany jsou zaoblené, kdežto ty přední zůstaly ostré. Na pravé straně se stříbrný proužek v jednom místě rozšiřuje a vytvořil tak zvýrazněné místo pro tlačítko spouště fotoaparátu. Vedle něj je výstupek, který má možná zabraňovat nechtěnému stisku tlačítka nebo je to jen opěrka pro ukazováček. Hlavně je tu dobrý k tomu, že tlačítko ihned nahmatáte. To se nedá říci o páru úzkých tlačítek na druhém konci telefonu. Ta slouží pro regulaci hlasitosti nebo třeba k ovládání zoomu. Jsou zarovnána s okolních povrchem a přestože na sobě mají malé bodové výstupky, hmatem se rozeznávají hůře.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Stříbrná linka obíhá celý telefon • tlačítko fotoaparátu

Na druhé straně telefonu je tlačítko pro ovládání hudebních funkcí, jak ho známe z předchozího modelu. Spustí nebo pozastaví MP3 přehrávač nebo rádio. Aby nedošlo k jeho nechtěnému stisku, je zapuštěno pod okolní povrch. Stisknout se dá ale celkem pohodlně. Pod ním jsou dvířka slotu pro paměťovou kartu. Je to tedy spíš obyčejná krytka uchycena k telefonu. Na svém místě pevně drží a dostatečně velká škvírka na nehet umožňuje pohodlné otevření. Malé tlačítko najdeme i na horní hraně, slouží k zapínání a vypínání přístroje. Sony Ericsson se však nechal inspirovat od Nokie a při krátkém stisku tlačítka nabídne výběr vyzváněcího profilu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Boční tlačítka pro regulaci hlasitosti • hudební tlačítko • vypínací tlačítko na horní hraně • okénko infraportu

Na spodní hraně najdeme štěrbinu mikrofonu, systémový konektor Fast Port a kovové očko pro přichycení šňůrky

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Slot pro paměťové karty je krytý, ale snadno přístupný • Fast Port, mikrofon a očko pro šňůrku

Zábava stojí energii

Zadní straně dominuje fotoaparát. Je chráněn posuvnou krytkou, který o několik milimetrů vystupuje nad okolní povrch. Telefon proto na stole leží mírně nakloněný, což lze ale považovat za výhodu. Pozice je stabilní a displej je mírně nakloněný směrem k vám. Krytka mi ale překáží při pouhém držení telefonu v ruce a při vytahování z kapsy ji pravidelně nechtěně otevírám. Navíc u ní už po týdnu pozoruji znatelnou vůli. Jinak je telefon příkladně pevný a nikde nic nevrže.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Telefon s hrbem leží našikmo

Krytka kromě čočky fotoaparátu schovává malé zrcátko pro autoportréty. V okolí pak najdeme zaslepený konektor pro externí anténu, blesk a mřížku hlasitého reproduktoru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Všimněte si: mřížky reproduktoru, diody vedle blesku, zaslepenému konektoru pro externí anténu a samozřejmě fotoaparátu a proklínané krytky

Po sejmutí zadního krytu se dostanete k lithium-polymerové baterii s kapacitou 950 mAh. Výrobce slibuje výdrž až 350 hodin v pohotovostním režimu a 420 minut hovoru, nicméně se jedná o čísla v praxi dost nadsazená. Pokud si budete s telefonem hrát celý den, surfovat po internetu, hrát hry, poslouchat hudbu fotografovat nebo sledovat video, budete nabíjet zřejmě každý den. Já jsem si multimediální zábavy užíval trochu méně, ale s telefonem jsem si všelijak hrál a každý druhý den jsem musel sáhnout po nabíječce. Odhaduji, že při „normálním“ provozu s hodinou poslechu hudby, několika minutami hovoru, občasném kouknutí na internet a vyfocení několika obrázků je telefon schopný vydržet tři až čtyři dny.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zadní kryt je zaoblený a tvoří i spodní hranu telefonu • pod krytem je Li-Pol akumulátor a slot pro SIM kartu

Klávesnice: dva skrčci stranou

I když nadpis nepůsobí lichotivě, musím klávesnici pochválit. Hlavním ovládacím prvkem je povedený joystick s přesným chodem, u kterého se podařilo naladit přiměřenou citlivost. Nad okolí mírně vykukuje a kolem je dostatek místa, takže je ovládání pohodlné a jisté. To stejné platí o klasické čtveřici funkčních tlačítek – dvě kontextové klávesy, tlačítko pro návrat zpět a tlačítko C. Jsou dostatečně velké a snadno hmatem rozpoznatelné. Výjimkou jsou ovšem miniaturní tlačítka umístěna po stranách funkčního bloku. Levé slouží k přístupu na internet, pravé otevírá nabídku událostí a zkratek (tzv. menu činností). Zvyknout se ale dá, po týdnu používání obě tlačítka bezpečně nahmatám bez rozmyšlení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Joystick se povedl • tlačítka po stranách jsou až příliš malá

Blok numerické části je tvořen velkými obdélníkovými tlačítky z měkkého plastu. Hmatovou orientaci usnadňují výrazné spáry a také kaskádovité uspořádání. Stisk tlačítek je možná trochu tužší, ale jistý. Doprovodné cvaknutí je však příliš hlasité a v tichém prostředí budete při psaní zprávy rušit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Připraveno pro rychlopsavce

Popisky tlačítek numerické části klávesnice jsou bíle podsvíceny. Je zajímavé, že funkční část klávesnice má podsvícení mírně fialové. Ladí tak s připravenými grafickými motivy nabídky a na telefon je pak radost koukat i ve tmě. Když se vám ale standardní motivy omrzí, může naopak fialové podsvícení tlačítek z estetického hlediska trochu vadit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Barva podsvícení není jednotná - numerická část září bíle, funkční má fialový nádeh

Další kapitola


Displej, prostředí, ovládání

Displej a prostředí: fialová romance

O zobrazování informací se stará aktivní TFT displej s rozlišením 240 × 320 bodů a s podporou 262 tisíc barev. Stejný zobrazovač už jsme viděli například u modelu W900i. Zobrazení je velmi jemné, kontrastní a překvapivě dobře čitelné na slunci. Oproti displeji Sony Ericssonu K750i je to velký skok v komfortu.

Klepněte pro větší obrázek 
Displej se povedl

Co displej po zapnutí zobrazí jako první? Samozřejmě logo výrobce. Hned poté následuje otázka (lze v nastavení vypnout), zda chcete telefon používat v normálním režimu nebo v tzv. Flight módu (bez aktivace telefonní části). Pokud zvolíte druhou možnost budete připraveni o komunikaci, ale všechny ostatní funkce jsou vám k dispozici. Následuje zadání kódu PIN, případně bezpečnostního kódu telefonu, pokud máte zapnutou ochranu telefonu pro použití pouze s vlastní SIM kartou a vložili jste do něj jinou kartu. Při prvním spuštění pak následuje tradiční průvodce základními funkcemi telefonu.

Telefon dále nabídne možnost stažení nastavení internetu a MMS. Tato funkce bohužel zklamala a zahlásila chybu, stačí si ale ze stránek výrobce nechat zaslat konfigurační textovky.

Obrázky displejů jsou zmenšené, klepněte pro plnou velikost

 
Pohotovostní displej a hlavní nabídka • jiná tapeta a velké hodiny

Na displeji v pohotovostním režimu není moc nového. Na pozadí může být statická nebo animovaná tapeta, vespod jsou popisky funkcí kontextových tlačítek, nahoře řádek stavových ikon s ukazateli stavu baterie a signálu. Nad popiskem pravého kontextového tlačítka je uvedeno datum a aktuální čas. Ten si však můžete nechat mnohem elegantněji zobrazit v podobě velkých hodin na pozadí.

 
Na první pozici v nabídce je PlayNow - u nás nefungující hitparáda, ale můžete si zde alespoň stáhnou melodie zdarma

Struktura nabídky je stejná jako u předchůdce. Hlavní nabídku tvoří dvanáct ikon (nelze přepnout do jiného typu zobrazení) a dílčí nabídky už jsou jen textové. V podnabídce Nastavení nebo Správce souborů se pak setkáme se záložkami. Pro rychlejší postup nabídkou je možné funkce vybírat stiskem odpovídajícího numerického tlačítka. Trochu vás budou v tom případě brzdit všudypřítomné animace. Jinak je ale telefon docela svižný a okamžitě reaguje na všechny povely.

  
Připravená grafická témata 

Základní barvou nabídky je černá, texty jsou bílým písmem a vše zdobí grafika ve fialovo-růžových odstínech. Celek působí docela dobře. V tomto duchu nabízí telefon tři grafická témata, čtvrté používá černé písmo a světlé pozadí. Když vás standardní témata omrzí, můžete použít některé ze Sony Ericssonu W900i.

 
Je možné použít grafické téma ze Sony Ericssonu W900i

Podsvícení displeje je dostatečné, večer možná až moc silné. Ale nevadí, je možné jej ztlumit. Jakmile necháte telefon v klidu, naběhne úsporný režim a displej úplně zhasne. Buď pak nemusí zobrazovat nic nebo černobílé digitální hodiny a ikony při zmeškaných událostech. Ikony jsou velké a názorné, nelze je přehlédnout. Oproti předchůdci se z úsporného režimu dostanete i pohybem joysticku, u sedmsetpadesátky bylo nutné stisknout nějaké tlačítko.

Ovládání: umí dělat pět věcí zároveň

Nabídkou se posunete kupředu stiskem joysticku nebo stiskem levé kontextové klávesy. Pro pohyb vzad je vyhrazena speciální klávesa. Tlačítko s písmenem C slouží pro mazání. Klasický pár červeného a zeleného tlačítka není potřeba, plně je nahradí kontextové klávesy.

Čtyři své nejoblíbenější funkce můžete přiřadit čtyřem směrům výkyvu joysticku. Z pohotovostního režimu se k nim okamžitě dostanete. Stále není k dispozici hlasové ovládání funkcí, ale zůstal zachován seznam oblíbených funkcí dostupný v menu činností. To je dostupné pod zmiňovaným malinkým tlačítkem na pravé straně klávesnice. Seznam oblíbených funkcí je plně konfigurovatelný.

Fotoaparát se spouští automaticky po odsunutí krytky a pokud je krytka již otevřená, stačí podržet tlačítko spouště. Pokud déle stisknete jedno z tlačítek pro regulaci hlasitosti na boku telefonu, bude telefon očekávat vyřknutí jmenovky hlasového vytáčení. Při krátkém stisku se zobrazí informace o stavu telefonu – aktuální profil, stav paměti, přesný stav baterie.

 
Obkoukané od Nokie, ale praktické • informace o stavu telefonu

Při krátkém stisku vypínacího tlačítka aktivujete nabídku režimů telefonu. Buď jej můžete úplně vypnout, aktivovat tichý režim (lze i podržením mřížky), zamknout klávesnici (lze kombinací hvězdičky a pravého kontextového tlačítka) nebo vybrat některý z vyzváněcích profilů.

  
Jednotlivé záložky menu činností, zejména poslední obrázek je zajímavý

Ještě zpět k menu činností. To má čtyři záložky – tedy o jednu více než předchůdce. K seznamu zmeškaných událostí, oblíbených funkcí a internetových odkazů přibyl seznam spuštěných aplikací. Telefon totiž umožňuje spuštění několika javových aplikací nebo funkcí zároveň. Můžete si spustit ICQ klienta, internetový prohlížeč a mezi tím si zahrát hru. Pak vše minimalizujete napíšete si textovku a v průběhu jejího psaní se mrknete do kalendáře, abyste si zjistili vhodný termín schůzky. Nejlépe si možnosti multitaskingu prohlédnete na videu. Nevím, kolik javových aplikací může být zároveň spuštěno, zkoušel jsem nejvíc čtyři.

Další kapitola


Fotoaparát

Fotoaparát: nejlepší fotomobil dneška

Značka Cyber-shot slibuje kvalitní fotky, jejich rozlišení může být až tři megapixely. Minulý rok byl Sony Ericsson K750i první fotomobilem s dvoumegapixelovým fotoaparátem na trhu, s třemi megapixely ho však letos předběhla Nokia se svým smartphonem N80.

Prostředí fotoaparátu je na první pohled stejné jako u předchůdce. Nabídka funkcí se vyvolá stiskem levé, respektive spodní kontextové klávesy a zobrazí se ve formě pruhu. Najdeme zde:

přepnout na videokameru – přepne do režimu videokamery (lze pohybem joysticku)

režim snímání – nabízí se normální, BestPic, Panorama nebo Rámečky. Rychle lze vybrat opakovaným stiskem spodního tlačítka nalevo od displeje.

 
Rychlé přepínání tlačítkem nalevo od displeje • klasický výběr z menu

Funkce BestPic je velmi návyková, především při fotografování portrétů. Fotoaparát vytvoří během jednoho stisku spouště devět snímků v rychlém sledu do jedné vteřiny. Ze snímků vyberete jeden nebo více těch, které chcete uložit a lehkým namáčknutím spouště pokračujete ve fotografování. Snímky jsou přitom pořízeny v plném, třímagepixelovém rozlišení a telefon pracuje velmi svižně.

 
Vyberte si ten nejhezčí záběr, zbytek zahoďte

V režimu Panorama můžete vytvářet panoramatické snímky složené ze tří fotografií. Návazné linie předochozího snímku vidíte v hledáčku, takže to jde velmi snadno. Po vyfocení všech tří snímků je telefon spojí v jeden.

Klepněte pro větší obrázek 
Klepněte pro větší obrázek 
Klepněte pro větší obrázek 
Panorama třikrát jinak

Rámečky už zřejmě znáte, tuto funkcí nabízí plno jiných telefonů. Fotografii (ve VGA rozlišení) můžete ozdobit všelijakými rámečky a kliparty. Fotíte přitom přes masku zvoleného rámečku. Tato funkce se hodí především pro oživení obrázků v MMS zprávách.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rámečky udělají i z nudné fotky zajímavou podívanou

scény – podobně jako u běžných fotoaparátů můžete nastavit vlastnosti vhodné pro danou scénu (automatický režim, krajina v šeru, portrét v šeru, krajina, portrét, pláž nebo sníh, sport, dokument). Scénu lze rychle zvolit opakovaným stiskem horního tlačítka nalevo od displeje.

 
Rychlé přepínání tlačítkem nalevo od displeje • klasický výběr z menu

velikost fotografie – tři, dva nebo jeden megapixel, případně VGA rozlišení. Rychle přepnete stiskem jedničky.

 
Nastavení velikosti fotografie

zaostření – automaticky, makro nebo na nekonečno. Lze přepínat klávesou číslo 4.

blesk – vypnutí, automatický režim nebo předblesk pro potlačení červených oči. Bohužel chybí vynucení blesku, což se může leckdy hodit na projasnění stínů. Dostupné režimy lze přepínat hvězdičkou.

samospoušť – pouze volba zapnutí nebo vypnutí, čas je vždy 10 vteřin

efekty – klasická paleta: černobílý, negativ, sépie, solarizace

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klasické umělecké efekty

vyvážení bílé barvy – opět klasicky: automaticky, denní světlo, oblačno, zářivka, žárovka

režim měření expozice – tato volba je u fotomobilů vzácností. Hodí se při fotografování například tmavých zákoutí, kdy potřebujete expozici přizpůsobit lokálním světelným podmínkám. Nejlépe je to vidět na příkladu. Nabízí se klasické plošné nebo bodové měření expozice.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Plošné měření - jas je upraven podle celkové světlosti snímku a díra je proto tmavá • středové měření - tmavá díra se projasní

kvalita fotografie – nabízí se buď standardní nebo o něco nižší komprese a tím kvalitnější (a větší) fotografie 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Poznáte na pohled, která fotografie je kvalitnější?

zvuk závěrky – můžete zvolit jeden ze čtyř zvuků, ticho na výběr není. Ale pokud vám zvuk spouště vadí, stačí před fotografováním přístroj přepnout do tichého režimu. Pak už bude zticha. – do rohu fotografie umístí informaci o datu a času vzniku 

čas a datum

Klepněte pro větší obrázek 
Datum a čas vpravo dole

vynulovat čísla souborů – vynuluje se počítadlo souborů. To se bohužel stane i po přesunutí souborů z paměťové karty do počítače. Pokud pak nafotíte další várku a chcete ji přidat k ostatním fotografiím ve stejném adresáři, musíte je nejprve přejmenovat.

místo uložení – na výběr buď telefon nebo paměťová karta

V nabídce možná postrádáte noční režim, ten fotoaparát jednoduše nemá. Slibovaný byl také stabilizátor, kde je? Aktivuje se automaticky při výběru scény v šeru nebo při fotografování krajiny. Tehdy fotoaparát používá delší čas snímání a hrozilo by roztřesení snímku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Noční režim fotoaparát nemá, zato blesk je výborný

Bočními tlačítky nebo klávesami 3 a šest se ovládá přiblížení. To může být až šestnáctinásobné. Jedná se ale samozřejmě o digitální zoom, takže s přiblížením rapidně klesá kvalita obrazu. Telefon nevytváří výřezy, ale obraz dopočítává do plného 3Mpx rozlišení. Výsledkem fotografování při plném zoomu je většinou rozmazaná skvrna plná digitálního šumu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Postupné přibližování až na 16×

Fotoaparát je vybaven pohyblivou optikou, která umožňuje zaostřování. Při fotografování je tedy nutné spoušť nejprve zlehka namáčknout a až po signalizaci zaostření domáčknout. Zaostření trvá přibližně stejně dlouho jako u modelu K750i, není to tedy žádný rychlík a vteřinku, někdy i dvě si počkáte. Ukládání je už o něco svižnější.

Exteriér za slunného počasí:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Exteriér při oblačné obloze:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Interiér:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Text:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Další kapitola


Fotografie, blog, natáčení videa

Fotografie: do blogu s nimi

Vytvářené fotografie jsou asi tím nejlepším, co dnešní fotomobily nabízené u nás dokáží. Slůvko „asi“ je vnořeno kvůli Nokii N80, která je kvalitou srovnatelná. Oproti modelu K750i je patrné zlepšení především v potlačení šumu a ve vyšší sytosti barev. Každopádně je vše ostré, líbivé, pěkné. Však si prohlédněte fotografie sami.

Velmi dobrou službu odvádí xenonový blesk, který má stejnou účinnost, jako integrované blesky běžných kompaktních digitálů. Diody jsou oproti němu jen blikající ozdobou. Blesk se přitom zdá být docela úsporný. Zkusmo jsem vyfotografoval třicet snímků s bleskem za sebou a z ukazatele energie neubyl ani dílek.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Fotografie bez použití blesku • a s bleskem • funkce redukce červených očí funguje, zdá se, spolehlivě

Vedle blesku je přeci jen ještě dioda. Ta slouží k osvětlení tmavé scény při zaostřování a září načervenalým světlem. Bohužel ji nelze trvale rozsvítit a tak oblíbená funkce Světlo z modelu K750i zůstává zapomenuta.

Z pohotovostního režimu vyvoláte galerii fotografií nejrychleji stiskem jednoho z tlačítek nad displejem. To pravé zobrazí mozaiku 5 × 5 nebo 3 × 3 obrázků, levé zobrazí náhled poslední obrázek. Měl bych spíše psát horní a dolní tlačítko, protože zobrazení se automaticky změní na horizontální. Z nabídky telefonu však můžete vyvolat i běžnou galerii zobrazenou na výšku.

 
 
Prohlížení fotografií v telefonu

Při prohlížení fotografií se vybraná fotka zobrazí nejprve rozostřeně a až zhruba po vteřině se doostří. Dělají to i některé digitální fotoaparáty a zřejmě se jedná o dvoufázový přepočet zmenšeného obrázku, aby bylo prohlížení galerie rychlejší.

Vybraný obrázek můžete rovnou odeslat prostřednictvím infraportu, Bluetooth, multumediální zprávy nebo e-mailu. A je tu také volba přímého odeslání na tiskárnu nebo Do blogu. Sony Ericsson ve spolupráci s portálem Blogger připravil ojedinělou službu – můžete vytvářet blog prostřednictvím mobilního telefonu. K vybranému obrázku dopíšete nadpis a nějaký průvodní text a za pár vteřin bude vše vystaveno na internetu.

 
Vybrali jsme obrázek a do blogu s ním

Při prvním odeslání fotografie do blogu bude tento blog automaticky založen. SMS zprávou vám následně přijdou přihlašovací údaje, abyste si mohli svůj blog prostřednictvím počítače nakonfigurovat. Samozřejmě můžete z počítače také přispívat. Všechno je jednoduché a přehledné, ovšem internetové stránky služby jsou bohužel jen v angličtině.

K čemu je takový blog dobrý? Asi se nenajde mnoho těch, kteří by vytrvale plnili internetový deníček ze svého mobilu. Ale když pojedete někam na dovolenou nebo na společnou akci s přáteli, jen řeknete svým známým a kamarádům, kde od vás najdou fotky a vzkazy a můžete se snadno podělit o své zážitky s ostatními. Ještě bych však ocenil, kdyby bylo možné z mobilu odesílat i samotné textové vzkazy.

Jak takový blog vytvořený Sony Ericssonem K800i vypadá si prohlédněte zde 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ukázka blogu a jeho editace přes počítač Natáčení videa: ostuda

U tak výjimečného fotomobilu je zarážející, že si výrobce nedal trochu více záležet na podpoře videa. To může mít maximální rozlišení jen 176 × 144 bodů a kvalitou zrovna neoplývá. Že si při natáčení můžete zapnout stabilizátor je sice pěkné, ale mnohdy to ani nepoznáte. Nokia už nabízí možnost natáčení videa v rozlišení VGA, Sony Ericsson K800i svým videem nepokryje ani plochu displeje. Do MMS to stačí, ale čekali bychom něco víc.

 
Hledáček v režimu natáčení videa

Prohlédněte si ukázkové video natočené Sony Ericssonem K800i:

 

Další kapitola


Telefonování a zprávy, RSS čtečka

Telefonování: Novák, Zeman, Čepelka

S telefonem se dovoláte v sítích GSM pásem 900, 1800, 1900 MHz a také v síti třetí generace UMTS, ve které je možné provozovat videohovory. K přenosu zvuku oběma směry nemám výtek, hlasitost je dostatečná, zvku zřetelný. Platí to i pro hlasité handsfree a vyzvánění. To je malebnější než u modelu K750i, především díky více zdůrazněné basové složce. Vyzvánět můžete polyfonní melodií s 24 hlasy nebo jakýmkoli zvukem ve formátu MP3. Nabízí se také videovyzvánění, kdy se kromě zvuku přehrává na displeji video. Zvuk se ale přehrává z videa, nelze nastavit melodii a video zvlášť. Příchozí hovor lze ztlumit a ignorovat, zamítnout nebo přijmout.

   
Vytáčení čísla • seznamy hovorů • prostředí pro videohovory

Styl vyzvánění můžete rychle měnit pomocí profilů. Ty umožňují nastavit způsob vyzvánění, hlasitost nebo třeba filtr pro volající. Je s podivem, že pro tento filtr není možné vybrat již vytvořenou skupinu z adresáře, ale musíte vytvořit skupinu novou, speciálně pro každý profil. Melodie se nastavuje centrálně pro všechny profily. Specifické vyzvánění můžete přiřadit vybraným jednotlivcům z adresáře. Zvuk lze také nastavit pro příchozí zprávy (ten už je pro všechny jednotný), bohužel opět chybí možnost modifikace zvukového upozornění upomínky kalendáře. Standardní zvuk přitom není příliš výrazný.

V adresáři je připraveno místo pro tisícovku jmen, ale zároveň překvapivě jen 2500 míst pro záznamy. Pokud ke každému kontaktu uložíte pět záznamů, vejde se do adresáře pouze 500 jmen. Ale myslím si, že pro naprostou většinu uživatelů bude kapacita dostatečná.

Nejrychlejším způsobem zaplnění adresáře je synchronizace s Outlookem. Můžete si vybrat, zda chcete jména seřadit podle jména nebo příjmení, ale stále zůstává nevyléčen tradiční neduh Sony Ericssonů. Znaky s diakritikou jsou zařazeny až na konec seznamu, takže se pan Čepelka neobjeví někde na začátku seznamu, ale až na konci za Zemanem.Vyhledávat je možné postupným psaním hledaného jména.

 
Adresář: seznam • nabídka • náhled na kontakt • editace

Na displej se vejde šest jmen a u vybraného jména ještě řádek s telefonním číslem nebo e-mailem. Mezi jednotlivými záznamy přiřazenými ke kontaktu je možné přepínat horizontálními směry joysticku. Novinkou oproti předchůdci je v kontextové nabídce položka Otevřít kontakt. K prohlížení záznamů už není potřeba kontakt editovat.

Ke každému kontaktu je možné přiřadit pět druhů čísel, e-maily, webovou adresu, obrázek, firmu, poštovní adresu, poznámku nebo datum narozenin, které je provázáno z kalendářem a tak už žádné narozeniny neprošvihnete. Kontakt se edituje v přehledném záložkovém editoru. Ke každému typu čísla můžete nahrát zvláštní jmenovku pro hlasové vytáčení, samozřejmostí je rychlá volba oblíbených čísel jedním stiskem příslušeného tlačítka numerické klávesnice. Kontakty si můžete roztřídit do skupin, ale příliš tím nezískáte, jen možnost odesílat hromadné zprávy.

Zprávy: zapletená RSS

Nabídku zpráv začíná položka Napsat novou, která nabízí na výběr čtyři možnosti – textová zpráva, multimediální zpráva, hlasová zpráva nebo e-mail.

Editor textových zpráv je v podstatě stejný jako o modelu K750i. Jen se toho na displej vejde víc. Přesto zde stále chybí trvalý odpočet znaků, který se zobrazí až před koncem dílčí zprávy. Můžete si vybrat, zda chcete psát s diakritikou nebo rovnou bez – telefon vás nenechá utratit zbytečně více za zkrácené SMS zprávy. Se psaním pomáhá osvědčený slovník T9. Kromě běžných znaků je možné zprávu obohatit i o jednoduché obrázky a animace, neboli rozšířit ji na EMS zprávu. Paměť pro textovky je sdílená, záleží na volné paměti. Počet zpráv ve složce se zjišťuje složitě přes informace o stavu paměti ve správci souborů.

 
Nabídka zpráv • složka doručených • čtení zprávy • informace o počtu zpráv v paměti najdete "na druhém konci telefonu"


Tvorba nové zprávy

Editor pro multimediální používá překvapivě jinou grafiku se žlutým podkladem. Ničemu to ale nevadí. MMS snese text, obrázek, zvuk i video až do celkové velikosti 300 kB. Hlasová zpráva je zvláštním typem MMS, kdy je přenášen pouze zvuk. Tvorba takové zprávy je velmi rychlá, nicméně to platí i pro plnohodnotnou MMS.

 
E-mail • složka doručených e-mailů

E-mailový klient umožňuje přepínat až mezi pěti účty, ale bohužel je nedokáže obsluhovat zároveň. Nastavit si můžete zvláštní zvuk pro příchozí e-maily, automatickou kontrolu účtu nebo stahování pouze hlaviček zpráv. Zprávy lze odesílat i přijímat s velkými přílohami. Klidně do e-mailu přidejte fotku v plném rozlišení. E-mailový klient kupodivu umožňuje nastavení velikosti písma ve třech krocích, editor pro SMS to ale neumí. 

 
Tvorba nového e-mailu • prohlížení e-mailu s přílohou • je možné nastavit velikost písma

Mezi zprávy se zatoulala také čtečka RSS kanálů. Aby zapadla, je nazvána prohlížečem RSS zpráv. Od Sony Ericssonu dostanete několik kanálů připravených, ale seznam si můžete libovolně konfigurovat. Bohužel není možné třídění do skupin. Aktualizaci lze provádět ručně nebo automaticky po zvoleném čase. Prohlížení je rychlé a přehledné, po kliknutí na vybranou zprávu se otevře internetový prohlížeč.

 
RSS čtečka

Další kapitola


Organizace času, doplňky, hudba, paměť

Organizace času a doplňky: konečně opakuje

Kalendář na první pohled nedoznal příliš změn, ale zásadní změny si všimnete při zadávání nové události. Máme tu nově dvě záložky – na první se zadává titulek a čas události, na druhé podrobnosti jako místo, popis a hlavně opakování. Po této možnosti volalo mnoho majitelů Sony Ericssonu K750i. S K800i mohou opakovat denně, týdně, měsíčně nebo ročně. Novinkou je také možnost záznamu celodenní události.

 
Kalendář: měsíční náhled • týdenní náhled • přehled dne • zadání nové události • no konečně...

Přesto je stále co zlepšovat. V měsíčním náhledu se trochu plýtvá místem a při výběru dne by se na displej vešel krátký přehled událostí tak, jako to umí konkurence u Siemensu nebo Nokie. Místo denního seznamu odálostí by se také hodil denní plán s rozpisem hodin.

Kalendáři sekunduje jednoduchý úkolovník umožňující zadat dva typy úkolů – poznámku nebo volání. V obou případech můžete zadat popisek a čas připomenutí. Důležitost úkolů nelze nastavit. Podobně jednoduchá je funkce pro psaní textových poznámek – můžete je napsat, uložit a poté smazat, případně někam poslat (bohužel ne do blogu).

    
Nabídka organizéru • úkolovník • kalkulačka • dálkové ovládání počítače • diktafon

Velmi propracovaný je budík. Nastavit jich můžete hned několi s různými časy, opakováním a melodiemi buzení.

  
Budík pro náročné

Nechybí samozřejmě tradiční doplňkové funkce jako je kalkulačka, odpočet nebo stopky. Mezi javovými apliakcemi je pak od výrobce připraveno ještě trio programů – HP Print pro tisk fotografií, návod pro správné fotografování Photo Mate a zábavná aplikace FaceWarp pro deformaci obličeje.

 
Až se člověk lekne... • průvodce vás naučí správně fotografovat

Spolehnout se také můžete na trojici aplikací VideoDJ, PhotoDJ a MusicDJ, kterou Sony Ericsson své modely pravidelně vybavuje. Umožňují tvořit efektní videosestřihy z natočených materiálů, upravovat fotografie a komponovat vlastní vyzvánění.

 
VideoDJ • PhotoDJ • MusicDJ

Ani na hry se nezapomnělo. Jsou tu tři, všechny docela zábavné – podívejte se na video.

  
Kdo video nerad, tady má statické ukázky z her

Hudba: Walkman bez oranžové

Přestože telefon nese označení Cyber-shot, klidně by se mohl zařadit i mezi Walkmany. Přehrávač hudbeních souborů je totiž stejný, tedy až na barvu. Oranžovou vystřídala neutrální šeď. Skladby k přehrávání můžete vybírat podle názvu interpreta nebo alba, vytvářet si můžete vlastní seznamy skladeb z oblíbených písní. Samozřejmostí je možnost přehrávání na pozadí.

K telefonu jsou dodávána stejná sluchátka, jako k modelu K750i. V mých uších špunty moc nedrží, ale ve srovnání s ostatními mobily podávající docela dobrý výkon. Sluchátka k Walkmanům jsou ovšem daleko lepší. Do konektoru Fast Port je však běžně k dostání redukce na běžný konektor jack 3,5mm, takže si můžete poslech zpříjemnit vlastními sluchátky.

 
Přehrávač hudby • výběr interpreta • přehrávání • přehrávání na pozadí

Vlastnosti zvuku můžete doladit ekvalizérem, ve kterém ale chybí funkce Mega Bass. Podle mého názoru byla stejně zbytečná, protože basů přidávala až moc a navíc je zkreslila. Sony Ericsson K800i poskytuje basů dostatek. Maximální hlasitost při přehrávání mi stačila, ale tuším, že pro některé to bude málo, obzvlášť při poslechu v nějakém hlučnějším dopravním prostředku.

Když vlastní hudba omrzí, přijde na řadu rádio. Je stejné jako u modelu K750i. Nabízí RDS a do paměti si můžete uložit oblíbené stanice. Bohužel zde není ekvalizér pro doladění vlastností zvuku.

 
Rádio

Hudbu a ostatní multimediální data můžete ukládat na paměťové kartě M2 (Memory Stick Micro) nebo v interní paměti o velikosti 70 MB. Soubory si můžete prohlížet v přehledném Správci souborů, kde uvidíte tři záložky – paměť v telefonu, paměťová karta a všechny soubory dohromady. Soubory můžete kopírovat, přesouvat, mazat nebo třeba odesílat.

 
Správce souborů

Hudbu do telefonu nejrychleji dostanete nahráním přímo na paměťovou kartu nebo připojením telefonu k počítači. Telefon podporuje Mass Storage, takže se paměťová karta uložená v telefonu zobrazí jako nová disková jednotka v počítači. Je ale možné hudební soubory přenášet přes obslužný program.

Další kapitola


Video, internet a data, závěr

Video: oblíbené filmy stále s sebou

V nabídce nového Sony Ericssonu K800i najdeme vedle přehrávače hudby samostatný přehrávač videa. Ač je v nabídce docela schovaný a na první pohled nepřináší nic moc nového, jedná se o velmi praktický nástroj.

Přehrávač je jednoduchý. Po jeho otevření se vám zobrazí seznam videosouborů dostupných ve složce s videi. Poradí si s komprimovanými formáty 3GP nebo MPEG4. Displej s rozlišením 240 × 320 bodů slibuje slušnou podívanou, ale trochu trapné je, že videa pořízená vestavěným fotoaparátem mají rozlišení pouze 144 × 176 bodů a na displeji jsou proto obehnány tlustým černým rámečkem. Do telefonu jsem zkoušel nahrát videa různých kvalit, ale jako optimální se jeví formát MPEG 4, rozlišení 320 × 240 bodů, snímkování 15 fps a bitrate kolem 500 kbps. Jeden díl oblíbeného seriálu Přátelé tak zabere přibližně 80 MB, běžný celovečerní film se většinou vejde do 300 MB. Obraz je plynulý a na displej mobilního telefonu dostatečně kvalitní. K převodu videa z běžných „divXů“ jsem použil program PSP Video Express. Ten je primárně určen pro úpravu videosoborů pro herní konzoli Sony PSP, ale pro naše účely poslouží stejně dobře. A hlavně je zdarma.

 
Prohlížení videa na výšku • a na šířku

Vyberete soubor k přehrávání a tím přehrávač spustíte. Při zobrazení na výšku uvidíte nahoře pruh s průběhem přehrávaného filmu, dole jsou funkce kontextových tlačítek. Levé slouží k pozastavení a spuštění přehrávání, pravé otevře kontextovou nabídku. Je tu možnost přitpůsobit velikost videa displeji, uložit obrázek pozastaveného videa nebo například volba k odeslání videa e-mailem nebo multimediální zprávou. Ale co hlavně, můžete přepnout do horizontálního, celoobrazovkového režimu. Celá plocha je bezezbytku věnována přehrávanému videu a nepřekáží zde ani popisky kontextových tlačítek (funkce však zůstávají zachovány).

Film můžete v průběhu přehrávání přetáčet. Když jej přerušíte, nemusíte se na něj dívat od začátku znova, podržením joyticku doprava nebo doleva najdete místo přerušení. Ve svislém zobrazení se hledá snadno, video se sice „zasekne“, ale vidíte průběh a čas, nicméně v celoobrazovkovém režimu koukáte jen na pozastavené video a jen hádáte, ve kterém okamžiku se zase spustí (to je ten skok ke konci ukázkového videa). Krátkými stisky joysticku přepnete na předchozí nebo následující videoklip. Pohybem joysticku nahoru se nevyvolá žádná funkce, pohybem dolů aktivujete zpomalené přehrávání. Hlasitost se reguluje bočními tlačítky. Hudební tlačítko na druhém boku je možné používat k pozastavení a spouštění přehrávání.

 
Kvalitní displej dovoluje použít i titulky

Displej je kvalitní a na video se dobře kouká. Jak se můžete přesvědčit na videoukázce nebo také na obrázcích, není problém sledovat filmy i s titulky. Písmenka jsou malá, ale pohodlně čitelná.

Internet a data: chceme UMTS i EDGE

Zábavu i užitek přinese vestavěný internetový prohlížeč Netfront. Ten je velmi kvalitní a dobře využívá velkého displeje. V širokém rozsahu můžete měnit velikost zobrazovaného písma a k dispozici je i horizontální pohled na zobrazované stránky. Vše opět nejlépe uvidíte na videu.

Prohlížeč Netfront:

 
Google ví, Google najde... • ...a našel • titulní strana MobilManie je příliš složitá, ale přesto se nějak zobrazí • přejděme raději na textovou verzi 

 
Prohlížení stránek na výšku...

 
...a na šířku

 
Velikost zobrazení lze nastavit v širokém rozsahu

  
A komu by snad vadil Netfront, ten si nainstaluje Operu Mini

O přenos dat se postará GPRS třídy 10 nebo UMTS, pokud je v dosahu. Hodilo by se EDGE, ale to nabídne až sourozenec s označením K790i, kterému ale zas bude chybět podpora UMTS.

Pro spojení s počítačem použijete infraport, Bluetooth nebo USB datová kabel. Vše funguje spolehlivě. na přiloženém CD najdete nejnovější verzi obslužného softwaru Sony Ericsson PC Suite. Ten umožňuje především synchronizaci s Outlookem, dále zajistí přístup k paměti telefonu nebo pomůže při tvorbě MMS zpráv. S jeho pomocí se také snadno připojíte k internetu. Obslužný program je šikovný, ale udělal si u mě vroubek vynuceným restartem počítače při instalaci.

Sony Ericsson PC Suite:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hlavní nabídka • nastavení synchronizace

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tvorba obrázku na pozadí displeje • vytváření MMS • prohlížení obsahu paměti telefonu

Klepněte pro větší obrázek
Připojování počítače k internetu

Sen mnohých

Při vzpomínce na loňské odklady začátku prodeje modelu K750i si netroufám odhadnout, jak to bude letos s K800i. Předpokládám, že na konci srpna by se z telefonu mohli radovat první čeští zákazníci. Avizovaná předpokládaná cena je 13 tisíc korun. Vzhledem k vyšší pořizovací ceně zůstane pro mnohé Sony Ericsson K800i pouze snem. Cena však určitě po několika měsících začne padat dolů, stejně jako to bylo u modelů K700i a K750i.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Chcete mě?

Sony Ericsson K800i je bohatě vybavený multimediální mobil, který, ač není smartphone, poskytne svému majiteli spoustu zábavy. Drobné nedostatky mu budou odpouštěny a jistě se stane podobným kultem jako jeho předchůdci.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

baka med musli

(baka med musli, 27. 2. 2021 11:02)


Simply desire to say your article is as astonishing. The clarity in your post is simply nice and i can assume you are an expert on this subject. Well with your permission allow me to grab your feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please carry on the enjoyable work. baka med musli eref.wommmewt.com/skin-care/baka-med-musli.php

hårdkokta fakta om ägg

(hårdkokta fakta om ägg, 27. 2. 2021 1:27)


This piece of writing will assist the internet viewers for setting up new weblog or even a blog from start to end. hårdkokta fakta om ägg plani.wommmewt.com/relaxation/hrdkokta-fakta-om-aegg.php

lightweight foundation for dry skin

(lightweight foundation for dry skin, 25. 2. 2021 8:24)


I got this web page from my buddy who shared with me about this web page and at the moment this time I am browsing this web site and reading very informative posts at this time. lightweight foundation for dry skin prosa.prizezwom.com/for-women/lightweight-foundation-for-dry-skin.php

butterfly fåtölj fårskinn

(butterfly fåtölj fårskinn, 25. 2. 2021 2:03)


I used to be recommended this website through my cousin. I am no longer certain whether or not this put up is written via him as no one else know such unique about my difficulty. You're incredible! Thank you! butterfly fåtölj fårskinn greas.wommmewt.com/news/butterfly-ftoelj-frskinn.php

molande värk höger sida

(molande värk höger sida, 24. 2. 2021 14:40)


Hi! I could have sworn I've visited your blog before but after looking at a few of the articles I realized it's new to me. Anyhow, I'm definitely pleased I stumbled upon it and I'll be bookmarking it and checking back often! molande värk höger sida nyegu.sewomenpriz.com/skin-care/molande-vaerk-hoeger-sida.php

mat att grilla

(mat att grilla, 24. 2. 2021 12:26)


I read this post fully regarding the comparison of most recent and previous technologies, it's awesome article. mat att grilla saujo.prizezwom.com/for-men/mat-att-grilla.php

top custom essays

(Abbie, 24. 2. 2021 11:54)

Hey There. I found youur blog using msn. Thiss is a very well written article.
I'll be sure to bookmark it and return to read more of your useful info.
Thanks for the post. I will certainly return.
https://aliallj.medium.com/flag-protection-essay-906b9f1208c9
top custom essays
top custom essays

silverplatta med gravyr

(silverplatta med gravyr, 24. 2. 2021 3:07)


Asking questions are genuinely good thing if you are not understanding anything fully, but this post offers nice understanding even. silverplatta med gravyr prefal.wommmewt.com/delicious-dishes/silverplatta-med-gravyr.php

däck 205 55 16

(däck 205 55 16, 23. 2. 2021 15:18)


Hmm it looks like your website ate my first comment (it was extremely long) so I guess I'll just sum it up what I wrote and say, I'm thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blog blogger but I'm still new to everything. Do you have any tips and hints for beginner blog writers? I'd genuinely appreciate it. däck 205 55 16 gicen.prizezwom.com/sport/daeck-205-55-16.php

recept låg kolhydrater

(recept låg kolhydrater, 23. 2. 2021 13:01)


Good day! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization? I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good success. If you know of any please share. Thanks! recept låg kolhydrater roder.wommmewt.com/news/recept-lg-kolhydrater.php

sans soucis återförsäljare

(sans soucis återförsäljare, 23. 2. 2021 1:36)


Hello! I understand this is somewhat off-topic however I had to ask. Does running a well-established website such as yours take a lot of work? I am brand new to writing a blog however I do write in my diary everyday. I'd like to start a blog so I can share my experience and feelings online. Please let me know if you have any ideas or tips for brand new aspiring bloggers. Appreciate it! sans soucis återförsäljare inor.sewomenpriz.com/decorations/sans-soucis-terfoersaeljare.php

jan normann andersen

(jan normann andersen, 22. 2. 2021 18:41)


If some one desires expert view on the topic of running a blog then i suggest him/her to pay a quick visit this webpage, Keep up the fastidious job. jan normann andersen waytr.prizezwom.com/sport/jan-normann-andersen.php

öob enköping öppettider

(öob enköping öppettider, 22. 2. 2021 13:43)


Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates. I've been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this. Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates. öob enköping öppettider workj.sewomenpriz.com/beautiful-things/oeob-enkoeping-oeppettider.php

bilklädsel renault trafic

(bilklädsel renault trafic, 22. 2. 2021 1:28)


I read this article fully about the difference of newest and previous technologies, it's awesome article. bilklädsel renault trafic inor.sewomenpriz.com/trends/bilklaedsel-renault-trafic.php

rårismjöl samma som rismjöl

(rårismjöl samma som rismjöl, 21. 2. 2021 21:06)


There is definately a lot to learn about this subject. I love all of the points you made. rårismjöl samma som rismjöl prosa.prizezwom.com/travels/rrismjoel-samma-som-rismjoel.php

köksfläkt 70 cm

(köksfläkt 70 cm, 21. 2. 2021 14:07)


My developer is trying to convince me to move to .net from PHP. I have always disliked the idea because of the expenses. But he's tryiong none the less. I've been using Movable-type on a number of websites for about a year and am concerned about switching to another platform. I have heard very good things about blogengine.net. Is there a way I can import all my wordpress posts into it? Any kind of help would be really appreciated! köksfläkt 70 cm perdi.sewomenpriz.com/news/koeksflaekt-70-cm.php

god arbetsmiljö inom vård och omsorg

(god arbetsmiljö inom vård och omsorg, 21. 2. 2021 3:18)


Hello to every , for the reason that I am in fact keen of reading this website's post to be updated daily. It carries good data. god arbetsmiljö inom vård och omsorg quobu.wommmewt.com/advice-girlfriends/god-arbetsmiljoe-inom-vrd-och-omsorg.php

bullar med choklad och vanilj

(bullar med choklad och vanilj, 21. 2. 2021 1:20)


Wow, this post is nice, my sister is analyzing these things, therefore I am going to convey her. bullar med choklad och vanilj debo.prizezwom.com/skin-care/bullar-med-choklad-och-vanilj.php

nordic wellness haninge

(nordic wellness haninge, 20. 2. 2021 17:12)


This website was... how do you say it? Relevant!! Finally I've found something that helped me. Cheers! nordic wellness haninge cerke.wommmewt.com/travels/nordic-wellness-haninge.php

Skin care

(Skin care, 20. 2. 2021 7:14)


Good day! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization? I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good gains. If you know of any please share. Appreciate it! Skin care sioco.prizezwom.com/skin-care/


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »